03.12.2018 | 15:10

Серед зареєстрованих безробітних осіб з інвалідністю 23% – це молодь у віці до 35 років, жінки - 39%, майже 18% – мешканці сільської місцевості.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка, для сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю фахівці служби зайнятості використовують різні сервіси та формати спілкування.

«На сьогоднішній день на регіональному ринку праці для даної категорії громадян існує невідповідність між попитом та пропозицією робочої сили. Для подолання цього дисбалансу та з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю організовується навчання та перекваліфікація працездатних людей з інвалідністю відповідно до професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та потреб ринку праці», –  розповів Міненко.

За його словами, протягом січня – листопада 2018 року 208 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання.

Навчання організовувалось на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ), у навчальних закладах м. Харкова та області, безпосередньо на робочих місцях підприємств. Рівень працевлаштування після закінчення навчання складає 94%.

Перепідготовка для даної категорії осіб була організована за професіями: «адміністратор», «верстатник широкого профілю», «налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням», «оператор верстатів з програмним керуванням», «педикюрник», «швачка».

Налагоджена співпраця Харківської обласної служби зайнятості з обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів. Протягом січня – листопада 2018 року на базі ХЦПТО ДСЗ  за кошти Фонду навчались 4 особи з інвалідністю, які не зареєстровані в службі зайнятості. Навчання відбувалось за професіями «виноградар», «оператор з обробки інформації», «бухгалтерський облік».

Протягом 2018 року у Харківському міському центрі зайнятості реалізовувався проект зі створення Інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість». Цей робочий простір повністю адаптований під потреби осіб з інвалідністю. У ньому регулярно проводяться групові заходи. Яскравим прикладом є тиждень «Доступна зайнятість для доступного життя». З 26 по 30 листопада було проведено 6 майстер-класів, семінарів, тренінгів, організовані 2 виїзні екскурсії та зустріч із відомими харків’янами з інвалідністю – паралімпійцями, юристами, психологами.

Для створення умов щодо працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю ведеться системна робота з отримання від підприємств інформації про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю.

Протягом одинадцяти місяців цього року, за інформацією роботодавців, загальна кількість робочих місць для осіб з інвалідністю становила майже 3,8 тис. вакансій. Станом на 1 грудня цього року актуальними залишаються понад 1,3 тис. вакансій.

Із загальної чисельності працевлаштованих осіб з інвалідністю – 33 безробітні працевлаштовані з компенсацією єдиного соціального внеску роботодавцям та суб’єктам малого підприємництва, 3 особи отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності.

Під час відсутності підходящої роботи особи з інвалідністю залучаються до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Протягом січня-листопада 2018 року на таких роботах працювали майже 300 осіб.

З метою сприяння інтеграції у суспільство осіб з інвалідністю можливостями службою зайнятості проводяться групові та масові профорієнтаційні заходи, надаються індивідуальні консультації.