У структурі Харківського обласного центру зайнятості зайнятості працює провідний інспектор з питань запобігання та виявлення корупції.
baibak@khcz.gov.ua
У своїй діяльності провідний інспектор з питань запобігання та виявлення корупції керується Конституцією України, Законом України «Про запобігання корупції», іншими законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, Наказом НАЗК від 27.05.2021 № 277/21 «Про затвердження Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції» (зі змінами), наказами Мінекономіки, Мінсоцполітики, Державного центру зайнятості, постановами правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, іншими нормативно-правовими актами.
ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ
Корупція впливає на всі сфери суспільного життя і зачіпає інтереси усіх громадян. Ефективна боротьба з корупцією можлива тоді, коли кожен громадянин обізнаний із своїми можливостями викривати корупцію, впевнений у належному захисті його прав від можливих заходів негативного впливу, а у суспільстві сформована повага до викривачів корупції як відповідальних громадян.
Розгляд повідомлень про корупцію в Харківському обласному центрі зайнятості здійснюється безпосередньо провідним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції за сукупності наступних умов:
містить інформацію про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (надалі – Закон):
порушення обмежень щодо отримання подарунка;
запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
порушення встановлених обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
порушення вимог фінансового контролю;
порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання та виявлення корупції;
порушення вимог проведення спеціальної перевірки;
якщо наведена у повідомленні інформація стосується конкретної особи;
повідомлення містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
КАНАЛИ ПОВІДОМЛЕННЯ:
Повідомити про вчинення посадовими особами Харківського обласного центру зайнятості правопорушення, пов’язаного з корупцією можна наступними шляхами:
письмово листом за адресою: вул. Громадського Олега, буд. 1-А, м. Харків, індекс61068, - електронним листом на e-mail: 2000.01@dcz.gov.ua;
на захищену електронну поштову скриньку: vykryvach@es.dcz.gov.ua
Повідомлення про порушення вимог Закону може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно) та іншої інформації, яка ідентифікує заявника. Повідомлення буде розглянуто, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. У разі недотримання вказаних вимог, повідомлення не розглядається. Також не розглядаються повідомлення, в яких містяться нецензурні або образливі вирази, погрози життю, здоров’ю чи майну посадових осіб, а також членів їх сімей. Текст таких повідомлень буде надсилатись до правоохоронних органів.
Відповідь заявнику про результати розгляду повідомлення надається, у разі зазначення ним поштової адреси або електронної пошти.
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ АНТИКОРУПЦІЙНИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ
МІЖНАРОДНІ ДОКУМЕНТИ
Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції (Закон України від 18.10.2006 № 251-V),
Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією (Закон України від 16.03.2005 № 2476-ІV),
Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією (Закон України від 18.10.2006 № 252-V)
ЗАКОНИ УКРАЇНИ
Закон від 20.06.2022 № 2322-IX Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки,
Закон України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції»,
Закон України від 14.10.2014 № 1698-VII «Про Національне антикорупційне бюро України»,
Закон України від 25.12.2015 № 922-VIIІ «Про публічні закупівлі»,
АКТИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
АКТИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
НАКАЗИ МІН’ЮСТУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ ІНШИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ
Наказ Мін’юсту України 18.03.2015 № 383/5 «Деякі питання проведення антикорупційної експертизи»
НАКАЗИ ДЕРЖАВНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ