22.06.2021 | 13:18

Працевлаштування є важливим елементом інтеграції людей з інвалідністю у соціум. За допомогою Харківської обласної служби зайнятості у січні-травні 2021 року роботу шукали 1,4 тис. безробітних людей з інвалідністю, 236 осіб – працевлаштовані.

Серед зареєстрованих безробітних осіб з інвалідністю 16% – це молодь у віці до 35 років, жінки – 46%, майже 20% – мешканці сільської місцевості.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка, для працевлаштування осіб з інвалідністю фахівці служби використовують різні сервіси та підходи.

«На сьогоднішній день на регіональному ринку праці існує невідповідність між попитом та пропозицією робочої сили, зокрема і щодо людей з інвалідністю. Для подолання дисбалансу та покращення професійної конкурентоспроможності цієї категорії населення проводиться навчання або перекваліфікація працездатних людей з інвалідністю відповідно до навичок та знань, потрібних на ринку праці, а також рекомендацій медико-соціальної експертної комісії», - розповів Міненко.

За його словами, протягом січня – травня поточного року професійне навчання проходили 90 осіб з інвалідністю.

Навчання організовувалось на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ), у навчальних закладах Харкова та області, безпосередньо на робочих місцях. Рівень працевлаштування після проходження підготовки складає 85%.

Перекваліфікація для цієї категорії осіб була організована за професіями: оператор котельні, кравець, швачка, кухар, перукар, косметик, манікюрник, адміністратор, касир торговельного залу та ін.

Служба зайнятості регулярно збирає від підприємств інформацію про вільні робочі місця та вакансії, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю.

Так, протягом п’яти місяців цього року загальна кількість робочих місць для осіб з інвалідністю становила 2,8 тис. Станом на 1 червня актуальними залишаються 1,3 тис. вакансій.

Із загальної чисельності працевлаштованих осіб з інвалідністю 2 працевлаштовані з компенсацією єдиного соціального внеску роботодавцям та суб’єктам малого підприємництва, 2 особи отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власного бізнесу.

У разі відсутності підходящої роботи особи з інвалідністю залучаються до участі у громадських та інших тимчасових роботах. Протягом січня-травня 2021 року на таких роботах працювали 77 осіб.

З метою сприяння інтеграції у суспільство осіб з інвалідністю можливостями служби зайнятості проводяться інформаційні заходи, надаються індивідуальні консультації.