13.07.2016 | 16:14

З початку проведення АТО понад 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб знайшли роботу за сприянням служби зайнятості Харківщини. Про це повідомив заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих під час брифінгу про сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Захід пройшов в рамках продакшн-тренінгу для радіожурналістів з різних регіонів України щодо підготовки матеріалів про проблеми зайнятості переселенців.

Всього на обліку в центрах зайнятості Харківського регіону перебували понад 6,5 тис. внутрішньо переміщених осіб. Для адаптації їх на ринку праці Харківщини, оперативного інформування про послуги служби зайнятості службою зайнятості Харківщини проводилась масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота. З перших днів міграції внутрішньо переміщених осіб була налагоджена тісна співпраця з волонтерами. Люди прямо «з колес» дізнавались про актуальні вакансії з житлом по Харківському регіону та Україні.

«Основною перешкодою на шляху працевлаштування переселенців була відсутність у них трудових книжок та неможливість підтвердити кваліфікацію чи спеціальність, або наявність вже діючих трудових відносин з роботодавцями, - поділився досвідом спікер. – Щоб допомогти цим людям використовувалась можливість їх працевлаштування на умовах укладання трудових договорів або договорів цивільно-правового характеру».

Юрисконсульти центрів зайнятості надавали всебічну правову допомогу по складанню позовних заяв до суду про припинення трудових договорів та зняття їх з реєстрації в державній службі зайнятості, роз’яснювали чинне законодавство про зайнятість, порядок призначення та виплати допомоги по безробіттю, гарантії соціального захисту.

За словами А. Толстих для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, більше 0,6 тис. безробітних з числа таких громадян пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості. У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь більше 1,0 тис. осіб. На робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на заробітну плату працевлаштовані 147 внутрішньо переміщених осіб. За рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 186 переселенців відкрили власну справу.

Яскравим прикладом самозайнятості став переселенець з міста Стаханова Денис Сич. Він - колишній безробітний, а нині успішний роботодавець. Денис під час брифінгу поділився своїм досвідом становлення в якості підприємця за сприянням служби зайнятості. Чоловік на початку 2016 року разом з дружиною відкрив інноваційний центр корегування ваги «КомфортЕко» та створив 2 робочих місця.

«КомфортЕко забезпечує комплексний, кваліфікований та найголовніше сучасний підхід до лікування харчових розладів, зміни стереотипів харчування, моделі харчової поведінки, психологічної корекції, - розповів підприємець, - і як результат - зменшення ваги та зміна якості життя».

Своєму успіху чоловік завдячує саме службі занятості. «Вдячний цій установі не стільки за отримані гроші на розвиток бізнесу, скільки за переорієнтир, психологічну підтримку, супровід, - згадує Д. Сич. – З інженера-електроніка я перетворився на ідеолога здорового способу життя!»

На сьогоднішній день із статусом безробітного продовжують отримувати послуги служби зайнятості 432 внутрішньо переміщені особи. Серед них понад 60% - службовці, менеджери та інші фахівці, майже 35%– працівники сфери торгівлі та послуг, робітники; 5% - особи без кваліфікації.

При повному або частковому використанні інформації

посилання на веб-сторінку служби зайнятості обов’язкове!


Якщо в представленій інформації є помилки або неточності, просимо надіслати повідомлення на електронну адресу: рr@khcz.gov.ua