01.12.2017 | 17:21

Бухгалтер, водій тролейбуса, кондуктор, слюсар-електрик, продавець продовольчих товарів, провізор, фармацевт — далеко не всі вакансії, які презентували на ярмарку вакансій для людей з інвалідністю. Захід, приурочений Міжнародному дню осіб з інвалідністю, пройшов у Харківському міському центрі зайнятості. Можливості працевлаштування відвідувачам презентували близько 20 роботодавців.

«За освітою я фармацевт, — каже шукач роботи Олександр Конюшенко. — Зараз підбираю роботу, тому використовую різні методи пошуку вакансій. Найбільш зручний — завдяки Інтернету. Сьогодні на Ярмарку мене зацікавили багато пропозицій. Буду визначатись».

За словами директора Харківського міського центру зайнятості Сергія Піженка, можливості працевлаштування є для осіб з інвалідністю різних груп. «Про наявні вакансії та роботодавців, які готові приймати таких працівників, фахівці служби зайнятості говорять не лише під час ярмарків вакансій. Також безробітні можуть контактувати із роботодавцем з іншого міста завдяки Skype-зв’язку. Це значно пришвидшує працевлаштування осіб, які з певних причин не можуть безпосередньо відвідувати співбесіди», — коментує С. Піженко.

Під час заходу відвідувачі могли поспілкуватися із роботодавцем на відстані. Приміром, представники аптечної мережі проводили он-лайн-співбесіди з бажаючими працевлаштуватись на вакансію «фармацевт». Крім цього, з актуальними професіями та можливостями працевлаштування осіб з інвалідністю ознайомились учні Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс №7» та студенти Харківського державного соціально-економічного коледжу. Молодь відгадувала загадки про світ професій, брала участь у тематичних іграх, цікавилась популярними спеціальностями. Так фахівці Харківського міського центру зайнятості підказали наймолодшим учасникам заходу, що нині популярні робітничі професії, затребуваність та рівень оплати яких поступово зростає.

Відвідувачам, які вирішили здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію, презентувались послуги Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Слід відзначити, що на початок грудня 2017 року рівень працевлаштування осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в центрах зайнятості Харківщини, становить 70%, що в 2,5 рази більше, ніж у середньому по Україні.

При повному або частковому використанні інформації

посилання на веб-сторінку служби зайнятості обов’язкове!


Якщо в представленій інформації є помилки або неточності, просимо надіслати повідомлення на електронну адресу: рr@khcz.gov.ua