14.01.2019 | 15:11

Сьогодні директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко взяв участь у підсумковій нараді Державної служби зайнятості (Центрального апарату), яка проходить у м. Львові. Виступаючи перед присутніми, керівник обласної служби зайнятості наголосив, що задовольнити кадрову потребу роботодавців стає дедалі важче. Декілька років тому Харківська обласна служба зайнятості почала використовувати методи рекрутингу та першою в Україні створила відповідний відділ у Харківському міському центрі зайнятості.

«Ми всі сьогодні працюємо над тим, щоб створити соціальну сервісну установу з високим рівнем довіри роботодавців, шукачів роботи, соціальних партнерів, громадськості. Бо сучасні реалії вимагають від нас грамотного, оперативного підбору персоналу для роботодавців, а для безробітних та шукачів роботи – підтримки у працевлаштуванні та розвитку їх професійної кар’єри», – відзначив Міненко.

За його словами, за допомогою рекрутингу з’явилась можливість підбору кадрів, що мають специфічні знання у вузьких галузях, наприклад, судових експертів, музеєзнавців. Такі спеціалісти рідко перебувають на обліку в центрах зайнятості. Щоб укомплектувати подібні вакансії, відбір здійснюється іноді із сотень претендентів.

В. Міненко проінформував і про залучення Харківською обласною службою зайнятості додаткових фінансових та грантових ресурсів. За фінансової підтримки Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради створено веб-ресурс «SmartJob», на якому розміщуються відеокурси, вебінари, відеоконсультації, відеорезюме. Сьогодні користуватися дистанційним помічником з пошуку роботи може будь-хто. У жовтні 2018 року в Харківському міському центрі зайнятості відкрився унікальний простір – інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість». За допомогою встановленої спецтехніки люди з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату мають можливість, нарівні з іншими, отримувати індивідуальні та групові послуги служби зайнятості, дистанційно навчатись, працювати та реалізовувати свої бізнес-проекти. Вже у цьому році розпочалась реалізація проекту «АгроХаб». Його суть – створення нових можливостей для професійної адаптації, а також реалізації підприємницьких ініціатив та кооперації в галузі сільського господарства для внутрішньо переміщених осіб і мешканців приймаючих об’єднаних територіальних громад. У рамках цього проекту у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості буде створено навчально-експериментальний майданчик для практичної підготовки слухачів за професією «Плодоовочівник» з отриманням навичок крапельного зрошення землі.

Проведена робота повертає довіру роботодавця до служби зайнятості. Тому подальша діяльність буде націлена на закріплення та розвиток досягнутих успіхів.