11.07.2016 | 15:12

Майже половина тих, хто шукав роботу через службу зайнятості Харківщини – працевлаштовані, про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко під час прес-конференції на тему: «Центр зайнятості впроваджує нові технології для ефективнішої роботи. Підсумки першого півріччя».

«З початку 2016 року до центрів зайнятості Харкова та області звернулись 68,1 тис. не зайнятих трудовою діяльністю осіб, з них 46% працевлаштовані. Це 31,6 тис. осіб», - зазначив В. Міненко. – З числа безробітних, на обліку перебувало 56,8 тис. осіб, працевлаштовані 22,0 тис. осіб».

Кількість вакансій, у порівнянні з минулим роком зросла майже на 2 тис. одиниць і склала 44,7 тис. Кількість актуальних вакансій станом на 1 липня 2016 року - майже 3,0 тис. одиниць. Участь в оплачуваних громадських роботах у 2016 році взяли майже 16 тис. осіб, професійним навчанням були охоплені майже 11,0 тис. безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на єдиний соціальний внесок працевлаштовані майже 700 безробітних осіб.

«За чисельністю безробітних осіб, які проходили професійне, які брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, які були працевлаштовані на постійні робочі місця, за кількістю укомплектованих вакансій Харківщина займає перші місця в Україні», - наголосив директор центру зайнятості.

Висока результативність в роботі досягнута завдяки впровадженню нових технологій. Для шукачів роботи створений сервіс - on-linе резюме. Відповівши на декілька питань на сайті Харківського обласного центру зайнятості, людина отримає на власну електронну пошту готове резюме. Підбір претендентів на вакансії здійснюється шляхом рекрутингу. Для наглядної презентації роботодавця, умов праці, робочого місця та обладнання створюються короткі агітаційні слайд-ролики - відеорев’ю вакансій. Через скайп у центрах зайнятості проходять on-linе співбесіди шукачів роботи та роботодавців. В консалтингових центрах здійснюється супровід підприємців – початківців. До тренінгів залучаються представники влади, фіскальних та дозвільних органів, громадських організацій, бізнес-тренери, успішні бізнесмени.

«За рік роботи першого консалтингового центру було охоплено понад 3000 осіб. Сьогодні такі послуги надаються у всіх районах області», - розповів В. Міненко.

У законодавстві України щодо працевлаштування учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції теж нововведення. Підприємствам, установам і організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється 5% квота.

У І півріччі 2016 року послугами центрів зайнятості Харківщини скористались 224 демобілізовані учасники АТО, з них 143 особи – працевлаштовані, та майже 6,6 тис. внутрішньо переміщених осіб. З цієї категорії працевлаштовані понад 2,5 тис. осіб.