22.09.2023 | 09:48

Протягом цього року попит на робочу силу в Харківській області поступово зростає. Так, лише у серпні роботодавці заявили про потребу у 2 тис. працівниках (проти 1,1 тис. – у липні місяці). Щомісяця кількість роботодавців, які надають інформацію про вакансії зростає близько на 300 одиниць. Зокрема, у серпні поточного року попит на робочу силу заявили 389 роботодавців, що у порівняні з липнем місяцем більше на 64%.

 Всього з початку року попит на роботу заявили 3,1 тис. роботодавців області. Загальна кількість пропозицій роботи, наданих до обласної служби зайнятості, становила 11 тис. вакансій.

«Пропозиції на регіональному ринку праці продиктовані економічною ситуацією і необхідністю відновлювати країну», - говорить директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

На сьогодні на ринку праці Харківщини потрібні як працівники робітничих професій, так і службовці. Серед службовців потрібні: вчителі, бухгалтери, спеціалісти державної служби, сестри медичні, фармацевти, економісти; серед робітників: водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники, трактористи, продавці, швачки, кухарі. Також затребувані: інженери, лікарі, асистенти фармацевта, майстри, токарі, електромонтери, слюсарі-сантехники, електрогазозварники та працівники найпростіших професій: прибиральники, двірники, підсобні робітники.

За словами О. Котукова, надалі прогнозовано буде існувати попит на професійних військових, фахівців оборонної промисловості,   будівельної індустрії   та суміжних з нею галузей економіки,  транспортної сфери, енергетики, медичної галузі тощо.

У той же час спостерігається низький попит на працівників у таких сферах діяльності, як: організація харчування, операції з нерухомим майном, мистецтво, спорт, розваги, відпочинок. Практично відсутній попит у добувній промисловості, фінансовій та страховій діяльності. Тому, щоб зберегти свою перевагу на ринку праці, люди можуть перенавчитись або підвищити свою кваліфікацію безкоштовно за сприяння служби зайнятості. Зайняті громадяни 45+, внутрішньо переміщені особи та інші категорії громадян можуть скористатись ваучером на навчання від служби зайнятості. Цього року ваучер отримали вже понад 1 тис. мешканців області, протягом останніх трьох місяців попит на отримання ваучера тільки зростає. Незважаючи на складність умов сьогодення, за сприяння служби зайнятості було організовано навчання переважно у дистанційному режимі для 1,3 тис. безробітних, у тому числі на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості  освітні послуги отримали майже 1 тис. осіб.

Довідково: протягом січня-серпня 2023 року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися 28,6 тис. безробітних. Проти аналогічного періоду минулого року  кількість безробітних зменшилась майже на 40%. Працевлаштовано 8,5 тис. людей. До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучені 3,5 тис. осіб. У рамках проєкту «Армія відновлення» видано понад 10 тис. направлень безробітних на суспільно корисні роботи, і це є першим результатом по Україні.