04.09.2018 | 16:53

Підтримка та розвиток громад: на Харківщині стартував проект з переміщення бізнесу з міста в село «Мобільний бізнес». Харківський обласний центр зайнятості виступив ініціатором розробки нової програми по створенню робочих місць на території об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ). На території, де розташовані інвестиційно-привабливі об’єкти, вже відбулись зустрічі між власниками бізнесу м. Харкова та представниками ОТГ. А днями у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ) відбувся круглий стіл «Мобільний бізнес – просто, зручно, вигідно». Його учасниками стали представники Старосалтівської та Зачепилівської ОТГ, а також 16 майбутніх інвесторів сфери легкої промисловості м. Харкова.

Учасники заходу обговорили переваги ведення підприємництва у сільській місцевості, перед бізнесом, який ведеться безпосередньо у межах м. Харкова, до основних з яких відносяться: суттєво нижча плата за оренду приміщення в районах області, економія на розмірах заробітної плати працівників (у сільській місцевості вона є чи не на половину нижчою, ніж у великому місті), підвищена відповідальність мешканців за свою працю, оскільки людина дорожить постійним місцем роботи поряд з власною домівкою. Представники ОТГ провели презентацію своїх майбутніх інвестиційних об’єктів та відповіли на численні питання роботодавців-інвесторів.

Працівники ХЦПТО ДСЗ взяли активну участь у дискусії та розповіли представникам бізнесу та територіальних громад про переваги підготовки фахівців за професією швачки у їхньому навчальному закладі. Наглядною та цікавою вийшла екскурсія учасників заходу по території та навчальних корпусах центру профтехосвіти. Роботодавці та представники ОТГ були вражені оснащенням просторих майстерень та кабінетів для теоретичного навчання. Екскурсанти мали змогу ознайомитися не тільки з веденням навчального процесу за професією «швачка», а й оцінити рівень проведення підготовки за професіями у металообробній та будівельній галузях.

-  Залучання інвестицій для створення роботи для селян носить не тільки економічний, а й соціальний та демографічний характер, - впевнена староста Молівської сільської ради Старосалтівської ОТГ Тетяна Івакіна. – Сьогодні на 550 мешканців села – є всього лише 10 робочих місць. Люди вимушені покидати домівки і їхати десь на заробітки.

У ході зустрічі роботодавці зацікавились новою для себе формою економічної співпраці з ОТГ та висловили сподівання на подальшу взаємовигідну співпрацю для усіх учасників круглого столу.

У Харківській обласній службі зайнятості впевнені, що така співпраця дасть поштовх до розвитку ОТГ та можливість поліпшити життя в кожному населеному пункті й дозволить громадянам самостійно господарювати тим, де вони мешкають.