13.11.2018 | 14:26

З-поміж 173 поданих заявок досвід залучення молоді до створення та функціонування інклюзивного коворкінгу став одним із 62, відібраних до «Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2018».

Завданням проекту Харківського міського центру зайнятості було створення робочого простору на принципах універсального дизайну, який би, серед іншого, розширив можливості молоді з інвалідністю у питаннях зайнятості, доступу до знань та ринку праці.

Для того, щоб дізнатись реальні потреби та очікування майбутніх користувачів, необхідно було безпосередньо залучити їх до реалізації проекту. До розробки дизайну приміщення та послуг коворкінгу приєднались 55 осіб, що мали різний досвід та представляли різні групи населення. Серед них – студенти-дизайнери та школярі, які мають порушення зору. Проводились робочі зустрічі, анкетування, фокус-групи та аудити доступності. Після відкриття найактивнішими користувачами інклюзивного коворкінгу є молодь. А з метою подальшого удосконалення діяльності коворкінгу організовані зручні онлайн-канали зворотного зв’язку.

З повною версією каталогу можна ознайомитись на сторінці програми «Молодіжний працівник».

Проект «Створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість» у Харківському міському центрі зайнятості реалізований в межах Спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується ПРООН спільно зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я  та Міжнародною організацією праці за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.