24.01.2024 | 14:46

Харківська обласна служба зайнятості одним із важливих напрямів своєї діяльності вважає всебічну допомогу захисникам і захисницям України у питаннях їх працевлаштування та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Про це сьогодні під час брифінгу, що відбувся в Офіційному Медіацентрі при ХОВА, наголосив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

За інформацією О. Котукова, для повернення захисників і захисниць до продуктивної зайнятості служба зайнятості має чіткий алгоритм дій. Усім хто звертається пропонується повний комплекс послуг – працевлаштування, отримання гранту на створення або розвиток бізнесу, ваучер на навчання, а також профнавчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ) чи безпосередньо на робочих місцях підприємств області. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання є безоплатним.

Керівник обласного центру зайнятості розповів, що роботодавці пропонують офіційне працевлаштування та достойну заробітну плату. Крім постійної зайнятості є пропозиції тимчасової роботи в «Армії відновлення».

Для започаткування або розвитку власного бізнесу .

Крім того, служба зайнятості готова підтримати людей у відновленні їх професійних знань або освоєнні нових. Зараз діють програми з професійного навчання як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з надання ваучерів для окремих категорій громадян. Зокрема, ветерани можуть отримати ваучер незалежно від віку та наявності трудового стажу. У рамках цієї програми найбільш затребуваними серед колишніх військовослужбовців є спеціальності: психологія, менеджмент, будівництво та цивільна інженерія, а також професії: електрогазозварник, водій автотранспортних засобів, кравець, сапер (розмінування). Наразі ваучер може бути виданий за 79 професіями та 45 спеціальностями. Нещодавно додана до Переліку професія «сапер», за якою вже навчається 10 осіб. Вартість ваучера складає 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, це 30 280 грн.

До того ж, з вересня минулого року Уряд запровадив новий експериментальний проєкт, який дає змогу учасникам бойових дій та людям, які отримали інвалідність через війну, незалежно від наявності статусу безробітного, безоплатно пройти професійне навчання за 95 професіями та 365 освітніми програмами у 8 центрах профтехосвіти державної служби зайнятості. Зокрема, у ХЦПТО ДСЗ проводиться навчання за 36 професіями та 39 освітніми програмами підвищення кваліфікації.

Також відзначено, що можуть отримати консультацію професійного психолога у Центрі ментального здоров`я, що працює на базі Харківської філії ХОЦЗ.

Фото