28.02.2018 | 17:06

«Від безробітних малозабезпечених до підприємців: як довготривалі непрацюючі стають бізнесменами» під таким гаслом у Харкові пройшов круглий стіл. Обговорювались результати всеукраїнського проекту «Рука допомоги».

Проект націлений на соціальну активізацію та повернення безробітних членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб на ринок праці. Учасникам проекту допомагають працевлаштуватись та започаткувати власний бізнес.

Фінансова допомога у вигляді безвідсоткових мікрокредитів надається для закупівлі обладнання та матеріалів відповідно до бізнес-плану.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості на Харківщині реалізацією проекту займаються Департамент соціального захисту Харківської обласної державної адміністрації та служба зайнятості.

«Якщо підприємець стане роботодавцем і прийме на роботу внутрішньо переміщених осіб, то протягом 6 місяців отримуватиме компенсацію заробітної плати. Якщо працевлаштує соціально-незахищених громадян, то матиме компенсацію єдиного соціального внеску», - В. Міненко.

На заході також були присутні колишні переселенці, які завдяки даному проекту отримали матеріальну допомогу та змогли відкрити власний бізнес. Вони висловили подяку службі зайнятості, яка, за їх словами, направила їх у правильне русло.

На сьогодні 688 безробітних малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб Харківської області подали заявки на участь у пілотному проекті. З них 462 звернулися по допомогу у працевлаштуванні, 242 брали участь в оплачуваних роботах тимчасового характеру на користь громади, 147 вирішили стати підприємцями.

Окрім Харківщини проект реалізується у Львівській та Полтавській областях. У 2018 році дію програми буде продовжено. До проекту приєднаються ще три об’єднані територіальні громади в Житомирській, Чернігівській та Донецькій областях. Учасниками програми, окрім малозабезпечених безробітних громадян, відтепер зможуть стати представники місцевого бізнесу.