28.10.2020 | 15:17

З березня 2020 року до Харківської обласної служби зайнятості звернулось майже 44 тис. громадян, 58% з них – жінки, 33% – молодь віком до 35 років. За видами економічної діяльності серед зареєстрованих безробітних 21% раніше були зайняті у сфері торгівлі, 18% – у переробній промисловості, 15,8% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11,4% – у державному управлінні, 4,8 % –  на транспорті, 4,2% – у сфері охорони здоров’я.

В умовах карантину фахівці служби зайнятості підбирають для безробітних вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал переважно засобами дистанційної комунікації. Проводяться онлайн-ярмарки вакансій із залученням роботодавців зі всієї області.

Також клієнти служби зайнятості, які мають власний цифровий підпис, можуть отримати статус безробітного через портал Дія.

Як саме подати документи та отримати статус безробітного через портал державних послуг Дія: https://diia.gov.ua/services/dopomoga-po-bezrobittyu?fbclid=IwAR1rK6nfeEaLLhI3n_JQn-bTC-peoHqxV5hySPR1TNyrkqY3faDcc6nvyO4

«На сьогодні пріоритетом у роботі служби зайнятості є пошук роботи та працевлаштування громадян. Станом на 26 жовтня 2020 року на Харківщині працевлаштовані 33,7 тис. осіб. Більшість підприємств регіону працюють та мають потребу в кадрах», - зазначає директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

За словами В. Міненка, станом на 26 жовтня у базі даних обласної служби зайнятості налічується 5,6 тис. вакансій. Як завжди, є попит на кваліфікованих робітників, працівників сфери торгівлі та послуг, будівельників, робітників найпростіших професій. Постійно є вакансії для фармацевтів, провізорів, інженерів різних галузей, бухгалтерів, сестер медичних, менеджерів, адміністраторів, економістів, соціальних робітників.

За сприяння Харківської обласної служби зайнятості 31% безробітних громадян працевлаштувались у галузі сільського господарства, 15% – у переробну промисловість та  у сферу торгівлі.

У 2020 році з метою забезпечення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах за сприяння служби зайнятості професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ) проходили 6,7 тис. безробітних. Працевлаштування після навчання в ХЦПТО ДСЗ становить 86%. Навчальний центр має 34 ліцензії на надання освітніх послуг за професіями металообробки, легкої промисловості, будівельної сфери, агропромислового комплексу, ІТ-сфери, паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунальної сфери, готельно-ресторанного бізнесу.

Нагадуємо, що для уточнення будь-якої інформації громадяни можуть звернутись до фахівців базових центрів зайнятості/філії Харківського обласного центру зайнятості за телефоном або електронною поштою: https://kha.dcz.gov.ua/publikaciya/shanovni-kliyenty-sluzhby-zaynyatosti.