Відеорезюме – це креативне резюме! Воно розповість про Вас ще до того, як Ви почнете розмову. Нестандартна подача здивує роботодавця і приверне його увагу. А це вже перший крок до нової роботи!

Відеорезюме складається з коротенького за часом, знятого на камеру самопрезентаційного матеріалу .Цей вид резюме дозволяє дистанційно шукати роботу не тільки в своєму місті, а й в інших регіонах і навіть - за кордоном! Роботодавець зможе отримати первинне враження про Вас. Прийняти рішення про призначення особистої зустрічі.

У чому ж полягає перевага відеорезюме перед традиційним резюме?

1. Невелика кількість аналогічних резюме. На відміну від стандартного, резюме у форматі «відео» виділить Вас серед інших шукачів. Роботодавець Вас помітить! Не можна сказати, що звичний формат резюме став менш ефективним, швидше відеозвернення виглядають більш вражаючими і ефектними, тому аналізуються та оцінюються в першу чергу. Це можливість продемонструвати сучасний підхід до пошуку роботи. Роботодавець економить час, бо перегляд ролика - це більш швидка і менш напружена процедура в порівнянні з читанням паперового резюме;

2. Відеорезюме розкриває особистісні якості людини. Дає більше відомостей роботодавцю: Ваша зовнішність, манера поведінки і жести, тембр голосу. Все це важливо для ряду професій, наприклад, для роботи в роздрібних або телефонних продажах тощо. У звичайних резюме роботодавці не бачать реальних людей. Є тільки перелік навичок, умінь, перерахування минулих місць роботи та навчання і статична фотографія.

3. Відеорезюме надає можливості зі сторони побачити свої сильні та слабкі сторони. Потренуватися перед майбутньою співбесідою. З кожним новим переглядом Ви знайдете моменти, які хотіли б змінити в своїй поведінці.

4. Відеорезюме в більшості випадків дозволяє Вам минути попередні зустрічі з представниками відділу персоналу і бути запрошеним відразу на інтерв'ю до майбутнього керівника.

Як правильно скласти відеорезюме?

  • Відеорезюме потрібно записувати на строгому фоні. Ваш одяг має бути офіційно-діловим.
  • Відеорезюме повинно бути коротким (максимум 2 хвилини). Важливими у відеорезюме є перші 20 секунд, далі вся інша інформація має бути допоміжною.
  • Відеорезюме повинно розкривати і показувати Вас.

Зміст і структура відеорезюме

Щоб не стати заручником власної поспішності і непослідовності Вам варто уважно поставитися до структури і змісту відеорезюме. Незважаючи на вільний стиль подачі себе як фахівця, у жодному випадку не варто забувати про те, що це Ваше ділове портфоліо, а не аматорська зйомка. Заздалегідь продумайте, які навички Ви хочете продемонструвати роботодавцю.

Пам'ятайте! Резюме повинно бути лаконічним і не містити зайвих відомостей. Не заглиблюйтеся в опис свого хобі або додаткових якостей, які не є визначальними для прийому на дану роботу.

З іншого боку, резюме має бути природнім. Ви не повинні виглядати як робот, який методично описує, що він вміє. Роботодавець повинен побачити живу та відкриту до співпраці людину, яка хоче знайти роботу своєї мрії.

Відеозвернення має складатися з таких частин:

1. Вступ. На початку вітаємо роботодавця і представляємося. Дуже важливо починати зі свого імені та прізвища.

2. Знайомство. Відразу після привітання назвіть посаду, яку Ви хотіли б зайняти, а також навчальний заклад, в якому Ви здобували освіту. Це дуже важливий момент, оскільки найкраще запам'ятовується та інформація, яка була сказана на початку і в самому кінці.

3. Досвід роботи (якщо є, основне, стисло) – більш детальну інформацію роботодавець зможе отримати з Вашого письмового резюме.

4. Додаткова інформація. Опишіть свої ділові якості, скажіть про вдалі проекти під час навчання (курсові, дипломні, конкурсні роботи). Назвіть місця проходження практики і стажування. Зупиніться на тих знаннях і навичках, які здобули протягом навчання.

5. Підсумок. Акцентуйте увагу роботодавця на тому, чим Вас приваблює вакансія і які маєте підстави, щоб її зайняти. Повідомте про наявність рекомендацій.

Підтримайте відеоряд титрами, які допоможуть роботодавцю правильно сприйняти інформацію.

Кому потрібне відеорезюме?

У першу чергу, тим претендентам на роботу, яким за родом діяльності доведеться спілкуватися з людьми. А саме:

  • офісним працівникам (адміністратор, секретар, офіс-менеджер);
  • працівникам кадрових служб (менеджер з персоналу, рекрутер);
  • управлінцям (керівник, директор, начальник відділу/підрозділу/філії);
  • фахівцям в сфері PR, маркетингу, реклами;
  • фахівцям в галузі продаж (менеджер з продажу, комерційний директор, торговий представник, супервайзер, менеджер/адміністратор торгового залу);
  • спеціалістам зі страхування та операцій з нерухомістю;
  • та всім тим, хто хоче та може завоювати «серце» роботодавця зовнішністю та комунікабельністю.

Відеорезюме значно підвищить Ваші шанси у працевлаштуванні!

Де розмістити відеорезюме?

Відеорезюме можна розмістити через канали зв’язку в Інтернеті - в соціальній мережі Facebook та на каналі YouTube.

Можна відправити окремим файлом безпосередньо менеджеру з персоналу, який буде розглядати Вашу кандидатуру.

Можна в паперовому резюме зазначити посилання, за яким завантажиться відео.

Відеорезюме може бути передано роботодавцю  на електронних носіях або по e-mail. Як правило, ролик займає до 1,5-2 Мб.

У пошуку роботи вже з'явилася функція додавання відео.

Можна скористатись послугами центру зайнятості. Кваліфіковані фахівці допоможуть:

  • з підготовкою та складанням шаблону відеорезюме;
  • з записом та обробкою відеорезюме;
  • з відправкою відеорезюме роботодавцям;
  • з розміщенням в Інтернеті.

Відеорезюме бувають декількох типів

  • Відеоролик в якому Ви розповідаєте про свої професійні та особисті якості.
  • Відеовізитка. Це резюме з нестандартним оформленням, з використанням кольору, графіки, фото, прикладів робіт. Оформлено в форматі відео. Таке резюме дає можливість роботодавцю не лише привернути увагу незвичним оформленням, а й заочно ознайомитися з талантами та можливостями претендента. Найбільше підходить шукачам творчих професій: дизайнерам, художникам-оформлювачам тощо. 
  • Інфографіка – спосіб візуального або наочного представлення інформації. Таке резюме називають ще графічним. Інфографіка використовується там, де потрібно показати швидко й чітко, складну інформацію. До інфографіки відносяться – діаграми, графіки, дорожні знаки, вказівники, географічні карти тощо.
  • Презентація в PowerPoint. Це чудова альтернатива або доповнення до відеорезюме.

Відомості про Вас повинні бути максимально інформативними і лаконічними. Заздалегідь продумайте зміст слайдів, їх кількість не повинна бути більше 5 – 7. Інформативну частину бажано супроводжувати наочними зображеннями і власними фотографіями. Принцип створення презентації аналогічний структурі стандартного резюме.

Комбіноване резюме. В ньому можуть використовуватися елементи майже всіх з вище зазначених резюме.

Це може бути:

Відеорезюме + презентація робіт в PowerPoint.

Відеоререзюме + відеовізитка.

Графічне резюме + відеовізитка.

Яким буде саме Ваше резюме з родзинкою, обирати тільки Вам! Наша рекомендація - економте час та кошти! Створіть унікальне відеорезюме! Відправте його роботодавцю!  Знайдіть роботу своєї мрії не відходячи від комп’ютеру!

Відеорезюме - інноваційний інструмент пошуку роботи (відео)

Більше інформації щодо пошуку роботи та працевлаштування можна отримати безкоштовно в рамках проекту SmartJob: дистанційний помічник з пошуку роботи та працевлаштування за посиланням: https://smartjob.com.ua.