Про це сьогодні під час брифінгу, який відбувся в Офіційному Медіацентрі при ХОВА, розповіли директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков та начальник управління реалізації політики зайнятості ХОЦЗ Інна Прохоренко.

За словами О. Котукова, протягом I півріччя 2023 року послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалися  31 тис. громадян. З них  26 тис. мали статус безробітного. Працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 6,2 тис. осіб. Попит на роботу заявили 2,5 тис. роботодавців, загальна кількість пропозицій роботи становила 8 тис. Це третина від довоєнного рівня. Найбільш затребувані є робітничі професії: токарі, фрезерувальники, слюсарі-ремонтники, електромонтери, а також є попит на такі професії, як: економісти, бухгалтери, фармацевти, лікарі, електрогазозварники, електромеханіки, швачки тощо. Основна тенденція – зменшення  конкуренції на вакантне місце з 27 осіб на 1 січня поточного року до 6 осіб – на початок липня.

Керівник обласного центру зайнятості розповів про проєкт «Армія відновлення», який діє на Харківщині з січня цього року. Наразі до його участі залучено майже 7 тис. безробітних. Це найбільший результат в Україні. 

Було акцентовано увагу на реалізацію програми «єРобота», яка спрямована на створення або відновлення бізнесу. Тобто люди, які хочуть розпочати власну справу, можуть отримати мікрогрант на розвиток своєї підприємницької діяльності у сумі до 250 тис. грн, а для ветеранів та членів їх родин – до 1 млн грн. За умови – створення нових робочих місць. Наразі по Харківській області прийнято 34 позитивних рішення про надання грантів на суму 7,6 млн грн. 

 Крім того, О. Котуков повідомив про можливість отримати ваучер на навчання від служби зайнятості для перепідготовки або підвищення кваліфікації. 

  І. Прохоренко проінформувала про активні програми підтримки для роботодавців. Зокрема за працевлаштування окремих категорій безробітних, у тому числі внутрішньо переміщених осіб та молоді. Відзначила можливість професійної підготовки працівників під замовлення роботодавців на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості після відновлення офлайн навчання.

Анонс/Подія: 
Подія