«З початку повномасштабного вторгнення послугами Харківської обласної служби зайнятості скористалось 7,4 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких працевлаштовано 1,3 тис. громадян, в тому числі 754 особи протягом поточного року. Крім цього, 139 ВПО взяли участь у громадських роботах, здійснено 825 направлень на суспільно корисні роботи»,- зазначив керівник обласного центру зайнятості Олександр Котуков на брифінгу в Офіційному Медіацентрі при ХОВА.

Служба зайнятості реалізує активні програми, які направлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та сприяють їхньому оперативному працевлаштуванню. Це, зокрема, можливість відкрити або розширити власний бізнес за допомогою мікрогранту програми «єРобота: Власна справа» та право на отримання ваучера на навчання для здобуття нового фаху чи підвищення кваліфікації.

З метою адаптації ВПО на ринку праці та їх максимальній професійній самореалізації служба зайнятості надає комплекс профорієнтаційних послуг. Протягом січня-серпня 2023 року інформаційними та консультаційними послугами охоплено 3,8 тис безробітних з числа ВПО, здійснено 144 виїзди до територіальних громад, які прийняли на тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб.

Підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом професійного навчання за сприяння служби зайнятості 218 осіб, з яких 86,3% вже працевлаштовані.

Від початку дії програми надання мікрогрантів на старт або розвиток власного бізнесу 13 ВПО отримали можливість започаткувати та розширити власне підприємництво. 

З січня 2023 року 157 осіб отримали ваучер на навчання та підвищили свою кваліфікацію за такими професіями й  спеціальностями, як «медсестринство», «кухар», «кондитер», «психологія», «соціальна робота», «будівництво та цивільна інженерія» тощо.

За поточний рік 230 роботодавців Харківщини скористалися програмою компенсації витрат за оплату праці за працевлаштування 504 ВПО, що переїхали з районів ведення активних бойових дій. Загальна сума коштів  - 5,6 млн грн.

Основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО за посиланням https://is.gd/jHzNwo

Анонс/Подія: 
Подія