26.02.2016 | 13:39

До центрів зайнятості Харківської області звернулися 306 демобілізованих із зони АТО, працевлаштовані 220 осіб, продовжують перебувати на обліку 55 демобілізованих. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

«Основна кількість безробітних вирішили реалізувати себе в бізнесі. Так, 116 демобілізованих отримали одноразово всю належну їм суму допомоги по безробіттю для відкриття власної справи. В середньому допомога на підприємництво склала 30 тис. грн., - зазначив В. Міненко, - розмір виплат залежить від стажу та суми заробітної плати або грошового забезпечення, які отримував військовослужбовець».

До видів економічної діяльності, які обрали для бізнесу військовослужбовці, відноситься сфера послуг, Інтернет-послуги, послуги зв’язку тощо. А ось безробітний Вадим Несміянов з Нововодолазького району, що на Харківщині, зайнявся вирощування малини та полуниці. Ця справа для чоловіка давно була справжнім хобі. Про можливість перетворення її на перспективний бізнес він і не здогадувався. Лише отримавши фахову пораду про здатність займатися підприємницькою діяльністю та закінчивши курс навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямом «Стратегічне планування та розвиток приватного підприємництва» В. Несміянов втілив свою найзаповітнішу мрію в реальність. Стартовий капітал для бізнесу дозволив підприємцю-початківцю закупити саджанці малини та полуниці. І вже цього року він сподівається на багатий урожай.

За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Міненка у мирному житті для колишніх військових є безліч можливостей для самореалізації, було б бажання.

«Участь в оплачуваних громадських роботах взяли 100 демобілізованих, профнавчання пройшли 146. Учасники АТО в основному освоїли професії верстатників і слюсарів. Одна особа звільнена з військової служби після участі у проведенні АТО, з числа інвалідів, отримала ваучер на підвищення кваліфікації за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі». Вартість ваучера 13,8 тис. грн. Дві особи працевлаштовані за рахунок компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям», - підсумував В. Міненко.

При повному або частковому використанні інформації

посилання на веб-сторінку служби зайнятості обов’язкове!


Якщо в представленій інформації є помилки або неточності, просимо надіслати повідомлення на електронну адресу: рr@cz.kh.ua