23.01.2019 | 14:33

У Харківському міському центрі зайнятості працює унікальний інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість».

На сьогодні відбувається впровадження послуг індивідуальної та групової роботи з особами з інвалідністю, які потребують професійної реалізації. Зокрема, за допомогою смартфону зі встановленим додатком Connect by Be Warned, який трансформує усне мовлення в текст і навпаки, ефективно проходить консультація особи з порушеннями слуху, яка має вищу технічну освіту та шукає роботу оператора з обробки інформації і  введення даних. Клієнтка бажає підвищити свій освітній рівень, тому відвідує цикл навчальних семінарів з основ комп’ютерної грамотності, застосовуючи при навчанні смартфон зі спеціальною програмою.

Залучення подібних засобів є запорукою подальшого ефективного працевлаштування та здійснення сподівань на професійну реалізацію осіб з інвалідністю. 

Отримання інформації, профдіагностичне обстеження, складання резюме, проходження професійного навчання – усі ці послуги на сьогодні є доступними і дають можливість особам з порушеннями слуху бути інтегрованими в суспільство та професійно себе реалізувати.

Фахівці, які працюють в інклюзивному коворкінгу, мають знання про принципи та вимоги універсального дизайну і доступності, коректну лексику у спілкуванні з особами з інвалідністю, володіють необхідними навичками для роботи та супроводу маломобільних осіб.