07.02.2019 | 17:02

На саміті з універсального дизайну Mercure Kyiv Congress представники служби зайнятості Харківщини презентували проект, який став одним із переможців минулорічного конкурсу «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності». Розповідали про те, як виникла ідея створити доступний для будь-якої людини робочий простір, які зміни у приміщенні та у підходах до надання послуг відбулись за час реалізації проекту. Окрема увага була приділена практичним аспектам роботи коворкінгу після завершення проекту.

Ключова особливість проекту полягала у запровадженні принципів універсального дизайну. Завдяки розумним пристосуванням зміст соціальних послуг, що надаються у інклюзивному коворкінгу, є однаковим для всіх. На конкретних прикладах людей та заходів, які проходили у цьому просторі, присутнім показали, як встановлена техніка та програмне забезпечення, зокрема дисплей Брайля, програма екранного доступу Jaws, допомагають при пошуку роботи, складанні резюме, відвідуванні семінарів та тренінгів.

Застосування подібного підходу та активна співпраця із соціальними партнерами обумовили успіх проекту. Лише за два місяці з моменту відкриття послуги у коворкінгу отримало більше 200 осіб з числа маломобільних груп населення. Тож роботу із покращення доступності приміщень та послуг, які надає Харківська обласна служба зайнятості, планується продовжити і в майбутньому.