30.11.2021 | 13:43

Коли роботодавець створює нові робочі місця та працевлаштовує безробітних із соціально вразливої категорії, він має право на компенсацію єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ).

Якщо ви роботодавець і працюєте у пріоритетних видах діяльності, то можете отримувати компенсацію за працевлаштування безробітних на нове робоче місце.

Новим вважається робоче місце, відкрите у зв’язку зі створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням середньої чисельності працівників за умови відсутності скорочення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва.

Для отримання компенсації вам достатньо звернутись із заявою до центру зайнятості та надати довідку встановленого зразка.

Компенсація ЄСВ надається протягом року з дня працевлаштування безробітного.

Якщо ви працевлаштуєте за строковим трудовим договором внутрішньо переміщену особу, направлену центром зайнятості, то зможете отримати компенсацію за всю нараховану заробітну плату. Її розмір обмежується лише середньою заробітною платою по регіону.

Для отримання компенсації потрібно звернутися до центру зайнятості із відповідною заявою, надати копії строкового трудового договору та наказу про прийняття на роботу внутрішньо переміщеної особи. Після укладення договору між вами та центром зайнятості ви маєте щомісячно надавати відомості. Виплати здійснюються кожного непарного місяця.

Таку компенсацію ви зможете отримувати 6 місяців. А якщо внутрішньо переміщена особа належить до соціально вразливих верств населення, то 12 місяців.