оп
10.01.2019 | 17:17

У зв’язку з упровадженням в Україні сучасної реформи системи охорони здоров’я  виникла необхідність у підвищенні кваліфікації медичних сестер з метою надання їм комп’ютерних навичок. За ініціативою Харківського обласного центру зайнятості Комунальний заклад охорони здоров’я «Харківський обласний медичний коледж» розробив навчальну програму «Основи комп’ютерної грамотності для роботи в медичних установах».

На інформаційній зустрічі з медичними працівниками в Комунальному некомерційному підприємстві «Міська поліклініка №6» фахівці Харківського обласного центру зайнятості проінформували працівників про можливість навчання за ваучером. «Гроші ідуть за особою» − за таким принципом працює програма навчання за ваучером. Медичні працівники дізналися, що ваучер забезпечує право громадянина на навчання за кошти держави. Обговорили питання, чи потрібно навчатися в дорослому віці? Який внесок у розвиток професії може зробити здобутий фах? Кому це потрібно? У результаті 15 медичних сестер проходять навчання за вказаною програмою у Харківському обласному медичному коледжі.

«Ваучери отримують не тільки ті, хто не може знайти роботу за фахом, а й люди, які розглядають свою трудову діяльність в перспективі і розуміють, чого їм не вистачає, щоб зберегти конкурентоспроможність», - пояснює начальник відділу організації професійного навчання Харківського обласного центру зайнятості Ольга Петренко. За її словами, сьогодні люди, старші за 45 років, поступаються молоді. Потрібно вміти швидко адаптуватись до нових умов, оскільки більшість професій стають більш автоматизованими та комп’ютеризованими, впроваджуються нові технології, а знання, набуті раніше – застарівають.