12.08.2019 | 13:45

У Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочалось навчання внутрішньо переміщених та малозабезпечених осіб навичкам професії швачка. Проведення професійної підготовки профінансовано Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У відкритті курсу взяв участь директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко. «Професія швачка є однією з найзатребуваніших на місцевому ринку праці. Дефіцит кадрів цієї спеціальності склав майже 300 осіб. Тому я впевнений, що пройшовши розроблений фахівцям ХЦПТО ДСЗ курс, слухачки швидко знайдуть гідну роботу у нашому регіоні», - зазначив В.Міненко. 

За два місяці 12 учасниць здобудуть знання з основ електротехніки,  матеріалознавства та креслення, опанують технології виготовлення швейних виробів, навчаться працювати зі швейним обладнанням та пройдуть практичну підготовку.

Робота із надання актуальних професійних навичок людям з тих категорій населення, які не можуть навчатись за рахунок Фонду соціального страхування України на випадок безробіття, ведеться Харківською обласною службою зайнятості на системному рівні.  Наразі проводиться навчання тому ж фаху швачки двох дівчин з порушеннями слуху. Для того, щоб вони отримали якісні знання, залучили перекладача з жестової мови. А фінансує їх освіту Фонд соціального захисту інвалідів.