30.11.2018 | 16:07

У Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі-ХЦТПО ДСЗ) відбулась презентація напрямку підготовки фахівців «операторів маніпуляторів».

На презентації були присутні представники лісових управлінь та лісових господарств України. За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка, це демонструє потужність учбового центру. «Сьогодні ми підготували необхідні документи, щоб з кожної області України кожне господарство спрямовувало сюди на навчання своїх фахівців, де після проходження курсу підготовки, вони отримають свідоцтво державного зразку. І це є реальним прикладом дуального навчання, коли теоретичні знання будуть отримані в ХЦПТО ДСЗ, а практичне безпосередньо на виробництві», - сказав Міненко. 
Ліцензування нової професії оператора-маніпулятора є результатом тісної співпраці, Харківського обласного центру зайнятості та ТОВ "ВЕЛМАШ-УКРАЇНА". За ініціативи приватного підприємства, спеціальність "Оператор маніпулятора" була введена до Класифікатора професій. А завдяки роботі державної служби зайнятості була розроблена програма професійної підготовки. За місяць громадяни зможуть пройти навчальний курс та отримати 4 розряд. 
Професія оператор маніпулятора має неабияку популярність у лісових господарствах. Підприємства цієї галузі використовують маніпулятори, які значно збільшують продуктивність лісозаготівельних робіт. Ними оснащуються машини, автомобільний або тракторний транспорт. Але спеціалістів, які б вміли професійно працювати з цим обладнанням, поки недостатньо. Тому проходження професійної підготовки з цього напряму – гарне підгрунття для успішної кар’єри.