16.01.2016 | 08:59

В Інформаційно-консультаційному центрі державної служби зайнятості, що знаходиться у приміщенні Харківського обласного центру зайнятості, фахівці Головного управління Держпраці в Харківській області для роботодавців провели семінар на тему: «Трудове законодавство: реалії 2016 року. Новий трудовий кодекс: короткий огляд положень».

У роботі семінару взяли участь представники 13 підприємств, організацій, установ різних форм власності, такі як: ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань», ПАТ «ГОНГ», ТОВ «ВЕЗА Україна», ТОВ «Силові енергетичні машини - ЕМЗ» та інші.

У ході семінару фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області проінформували роботодавців про перелік нововведень та розповіли про новації Трудового кодексу, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Зазначений проект Трудового кодексу України визначає основні засади і механізми реалізації передбачених Конституцією України трудових прав і гарантій працівників, створення належних умов праці та забезпечення захисту інтересів працівників і роботодавців в умовах ринкової економіки. Загалом, місія нового Трудового кодексу полягає не в посиленні регулювання трудових відносин, а в полегшенні цього процесу і спрощення процесів найму і використання трудових ресурсів.

Присутніх ознайомили зі змінами в трудовому законодавстві. Спікери зазначили, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» в частину 3 статті 24 КЗпП України було внесено зміни, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органом, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відвідувачі дізнались про особливості працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до вимог законодавства України, що працевлаштування зазначеної категорії громадян здійснюється виключно відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (далі МСЕК). Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

Допуск до роботи працівників здійснюється за наявності необхідного медичного висновку за результатами попереднього медичного огляду, проведеного у відповідності до «Порядку проведення медичного огляду працівників певних категорій», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 21.05.2007 за №246.

 

При повному або частковому використанні інформації

посилання на веб-сторінку служби зайнятості обов’язкове!


Якщо в представленій інформації є помилки або неточності, просимо надіслати повідомлення на електронну адресу: рr@cz.kh.ua