11.09.2018 | 16:18

У Харківському обласному центрі зайнятості відбулось чергове засідання комісії з реалізації пілотного проекту «Рука допомоги». Його мета – допомогти внутрішньо переміщеним особам і членам малозабезпечених сімей знайти гідну роботу або започаткувати власний бізнес. Бажаючі можуть отримати безвідсоткову фінансову допомогу у сумі до 70 тисяч гривень на обладнання та матеріали для відкриття власного підприємництва.

«У цьому році триває активізація роботи по впровадженню пілотного проекту «Рука допомоги». Проведено вже 12 засідань та захищено 22 бізнес-плани», - відзначив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

Під час засідання були заслухані звіти тих учасників, які вже отримали фінансову допомогу та розпочали реалізацію власних бізнес-проектів. Також було розглянуто 6 нових бізнес-планів. Свої ідеї та способи їх реалізації представили учасники з різних куточків Харківщини, які планують розвивати бізнес у сферах виробництва та продажу продуктів бджільництва, виробництва меблів, ремонту та обслуговування мобільних пристроїв, виробництва шкіряних аксесуарів, ремонту та пошиву одягу, організації ремонтних та будівельних робіт, організації роботи закладів громадського харчування, роздрібної торгівлі.

Один з учасників, що бажає розвивати власну продовольчу крамницю, наголосив, що ідея взяти участь у проекті «Рука допомоги» у нього з’явилась, коли він дізнався, що ця програма дійсно працює та дозволяє започаткувати стабільний бізнес або розширити вже існуючий.

У цілому, сьогоднішні учасники успішно обґрунтували обрані теми бізнес-планів, проаналізували можливі ризики та визначили маркетингові стратегії реалізації своїх бізнес-ідей.

Члени комісії надали консультації щодо процедури оформлення найманих працівників, розміру та своєчасності сплати податків, можливості стажування майбутніх працівників за сприяння служби зайнятості та інших актуальних тем.

Нагадаємо, що станом на 11.09.2018 в Харківській області учасниками пілотного проекту вже стали 1842 особи з числа переселенців та членів малозабезпечених сімей.