27.03.2019 | 15:47

У Харківському обласному центрі зайнятості відбулась робоча зустріч щодо реалізації в регіоні Проекту Пробації Norlau. Учасники підбили проміжні підсумки та обговорили наступні кроки у впровадженні проекту.

У зустрічі взяли участь представники Харківського обласного центру зайнятості (далі – ХОЦЗ), Проекту Пробації Norlau, органів пробації та установ виконання покарань.

Мета Проекту Пробації Norlau – сприяти зниженню ризиків рецидивних злочинів та соціалізації жінок, що відбували покарання у місцях позбавлення волі. 15 учасниць з пілотної групи пройдуть професійну адаптацію, яка складається з профорієнтаційного тестування і діагностики та подальшого супроводу у працевлаштуванні.

Заступник директора – начальник відділу статистики та прогнозування ХОЦЗ Олена Захуцька поінформувала присутніх про виконану роботу Харківською службою зайнятості в рамках проекту.

«На даний момент фахівці служби зайнятості провели виїзні профорієнтаційні заходи у Державній установі «Качанівська виправна колонія (№54), – відзначила О. Захуцька. –Сім жінок протестовані на виявлення здібностей до професій. Роботодавці, які підтвердили свою участь у проекті, готові прийняти цих жінок на роботу за умови проходження успішної співбесіди».

Представниця Проекту Пробації  Norlau Cірі Фйортофт розповіла, що запорукою успіху проекту є налагодження чесного та відкритого діалогу між роботодавцем та людиною, що виходить з тюрми та бажає інтегруватись у соціум.

Сторони домовились організувати подібні співбесіди на території установ виконання покарань або безпосередньо у роботодавців, а також продовжити активну роботу із підбору учасниць.