13.06.2018 | 14:49

На зустрічі були присутні заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Олена Захуцька та старший викладач кафедри дизайну меблів ХДАДМ Віктор Северин. Поява фізично доступного для всіх коворкінгу - це лише одне із завдань проекту. Не менш важливою його складовою є поширення інформації про принципи універсального дизайну та доступності, на яких цей простір заснований, серед різних груп населення. І надто серед молодих дизайнерів, які вже в найближчому майбутньому визначатимуть вигляд та функціональність інтер’єрів різноманітних приміщень. Тому студенти ознайомились не лише із технічними, але і ціннісними аспектами проекту, отримали наочні презентації, у яких пояснюються концепти універсального дизайну та доступності, наведені приклади розумних пристосувань. Під час зустрічі обговорювались можливості та напрямки залучення молодих спеціалістів-дизайнерів до проекту. Це має привнести подальші удосконалення та збагатити процес дизайну коворкінгу досвідом та поглядами іншої соціальної групи, а для самих студентів стати першою практикою проектування із застосуванням принципів універсального дизайну та доступності.

«Здобутий майбутніми дизайнерами досвід у розв'язанні проблем доступності та створенні універсального дизайну, розширить горизонти їх можливостей, слугуватиме для них гарним стартом у професійній реалізації», - зазначила О. Захуцька.

Проект «Створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість» у Харківському міському центрі зайнятості реалізується в межах спільної програми ООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.