11.04.2019 | 13:28

У Малинівській об’єднаній територіальній громаді Чугуївського району відбувся профорієнтаційний захід для учнів 8–11 класів.

Директор Чугуївської міськрайонної філії Харківського обласного центру зайнятості (далі – Чугуївської міськрайонної філії ХОЦЗ) Лілія Масалітіна привітала присутніх і наголосила на важливості правильного та вдалого вибору майбутньої професії.

Фахівці служби зайнятості познайомили учнівську молодь з послугами, які вони надають та затребуваними на ринку праці вакансіями, щоб зацікавити майбутніх випускників шкіл тими сферами професійної діяльності, в яких кожен з них зможе найкраще реалізувати свій потенціал. Школярі брали участь у профдіагностичному тестуванні на базі онлайн-платформи «Моя професія: консультаційна мережа». На підставі результатів отримали рекомендації щодо виду професійної діяльності.

Представники навчальних закладів Харкова та Харківської області розповідали про напрямки професійної підготовки, за якими вони навчають, про умови вступу та вимоги до абітурієнтів, проводили майстер-класи, відповідали на численні запитання старшокласників. Фахівці Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проводили воркшопи з манікюру та облицювальних робіт.

Присутні мали можливість побачити майстер-класи від викладачі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», які вразили школярів роботами зі скла та його розписом. Цікавою була презентація Українського державного університету залізничного транспорту. Не залишилися поза увагою вироби Чугуївського професійного аграрного ліцею та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу.

Учасники заходу залишились задоволені такою зустріччю, взяли для себе багато корисного, переконалися, що, обираючи професію, необхідно обов’язково враховувати свої нахили, здібності, зрозуміли, що значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до нього ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям.

Всього в профорієнтаційному заході взяли участь 200 осіб з числа учнівської молоді. Старшокласники отримали інформаційні листівки та буклети від навчальних закладів, брошури з інформацією про послуги служби зайнятості.