11.09.2018 | 16:37

Візажист, косметик, перукар, манікюрник, швачка: Харківський міський центр зайнятості сьогодні перетворився на демонстраційний майданчик. Перед входом слухачки професійно-технічних навчальних закладів влаштували справжній показ мод. Витончені сукні, костюми та стильні пальто – кожний витвір виготовлений у процесі професійного навчання. Переважна частина моделей подіуму – колишні безробітні, а нині слухачки та випускники Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Хол та приміщення центру зайнятості перетворилися на умовну студію краси. Під час майстер-класів з візажу, перукарської справи та манікюру під гаслом «Барви майстерності» в якості моделей виступали діти шкільного віку. Для них це було знайомство професіями від вправних рук майстрів з виготовлення зачісок, нанесення макіяжу, дизайнерського покриття нігтів. Особлива увага в рамках заходу була приділена школярам з когнітивними порушеннями та порушеннями зору та мови. Ці дітки приймали активну участь у воркшопах: хтось отримував послуги, а хтось їх надавав.

Долучились до заходу і провідні роботодавці Харкова. Саме вони зробили виставку професій краси «Модні тенденції». Презентували не тільки результати діяльності своїх підлеглих, а й запрошували на роботу.

За словами директора Харківського міського центру зайнятості Сергія Піженка сучасний ринок праці потребує переважно фахівців робітничих професій. І кількість вакансій за ними тільки зростає. З одного боку це добрий знак, а з іншого – результат, того, що робоча сила шукає кращої долі за кордоном, не бачачи реальної ситуації на місцевому ринку праці.

– Щоб донести людям перспективи зайнятості вдома, служба зайнятості намагається використовувати різноманітні активності, - зазначив Піженко. – А парад професій індустрії краси, це унікальна можливість презентувати фахівців робітничих професій, показати, що люди, які вправно працюють, завжди будуть затребувані як роботодавцями, так і суспільством, роблячи оточуючих гарними.

На зустріч з роботодавцями прийшли майже 100 шукачів роботи. Бажаючим працювати - пропонували вільні вакансії. Знайшлось місце й для тих, хто, просто піклується про себе, для них пройшов семінар на тему «Основи догляду за шкірою».

Фахівці ж міського центру зайнятості у процесі заходу розкривали відвідувачам секрети активного пошуку роботи та допомагали створювати короткі презентаційні відеоролики – відеорезюме. А майстри виробничого навчання Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ділились досвідом: як нова професія, може змінити життя.