23.03.2018 | 16:51

Запровадження ефективних механізмів щодо зайнятості внутрішньо переміщених осіб (далі -ВПО) та місцевого населення приймаючих громад: у Харкові обговорили питання професійної підготовки кадрів, розвитку сільгоспкооперації та переробних потужностей на селі.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка у Харківському регіоні зареєстровано майже 122,0 тис. переселенців, серед яких понад 46% - люди працездатного віку.

- Безперечно, переважна частина переселенців припадає на мегаполіс. Разом з тим, є успішні приклади, коли переселенці з числа безробітних за сприянням служби зайнятості організовували бізнес у сільській місцевості, - зазначив Міненко. – Люди займаються вирощуванням часнику та інших коренеплодів, бульбоплодів, вирощуванням овочів та баштанних культур, переробкою тощо.

Цю тенденцію підтвердив і президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак. Серед учасників проекту «Новий відлік», який він реалізовував теж були стартапи в аграрній сфері. Такі, як вирощування зелені та ягід, фасування крупи, вирощування птиці (бройлерів), створення козячої ферми та сироварні.

Ідея об’єднати публічні та приватні зусилля щодо орієнтації ВПО на село, виникла під час навчальної поїздки організаторів круглого столу до Берліну в рамках проекту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні, – зазначив Чумак. Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини та реалізується Німецьким товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та його Діловим партнером «Інститут колективного лідерства (CLI)».

- Сільгоспкооперація: драйвер соціально-економічних перетворень у місцевих громадах та створення нових можливостей для зайнятості - тема актуальна і перспективна для Харківщини, - наголосила директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова. – В рамках децентралізації влади на території більшості об’єднаних територіальних громад є перспективи для розвитку і кооперації, і розумної спеціалізації.

За інформацією директора Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Андрія Колоса в області є великий потенціал кооперативних та кластерних об'єднань сільгосппідприємств, умови працевлаштування ВПО, місцевого населення та розвитку приймаючих громад.

фото