Одним із найважливіших аспектів під час пошуку роботи є знання про сучасні джерела пошуку роботи та вміння їх використовувати. Серед яких основне місце займають служба зайнятості, Інтернет-сайти та знайомі. Успіх може очікувати на будь-якому з обраних шляхів, тож розберемо детально кожний.

Служба зайнятості

За допомогою фахівців служби зайнятості, а також відвідуючи відповідні семінари, тренінги чи вебінари можна пройти профорієнтаційне тестування, створити та розмістити професійне резюме, фахово підготуватись до співбесіди, підвищити свою кваліфікацію або змінити професію, отримати направлення на роботу, а за потреби й пройти стажування.

Інтернет-сайти з пошуку роботи, соціальні мережі

Інтернет- технології при пошуку роботи й працевлаштуванні дозволяють швидко та на багатьох сайтах розмістити резюме або відправити його електронною поштою роботодавцю, створити поштову скриньку, використовувати можливості пошукових систем і програм для відбору вакансій, підібрати підходящу роботу, слідкувати за новими пропозиціями, а також зібрати додаткову інформацію про роботодавця.

Особисті контакти (знайомі)

Спілкуючись  зі знайомими не соромлячись, можна натякнути, що знаходитесь в активному пошуку нової роботи, поділитись інформацією про успіхи та напрацювання на попередньому місці роботи, розповісти про те, чого б хотілось знайти та сказати чому. Головне тут, надавати людям лише правдиву та  конкретну інформацію про себе, освіту та досвід роботи. Спірні питання, чи те, що на попередньому місці роботи були якісь конфлікти, проблеми тощо, краще не згадувати