Якщо людина самостійно опанувала фах, але не має про це відповідного підтвердження, вона може офіційно отримати необхідний розряд і документ державного зразка шляхом підтвердження результатів неформального навчання за робітничими напрямами.

Це регламентується Порядком підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями №340 від 15.05.2013 (зі змінами) (http://surl.li/aojpg), затвердженим постановою КМУ.

Для цього слід засвідчити свої знання перед комісією, підтвердивши теоретичні знання та виконавши кваліфікаційне завдання. Таке підтвердження принесе користь не лише особі, але й роботодавцям. Для перших – пришвидшить процес пошуку роботи та працевлаштування, для других це – реальний шанс підвищити продуктивність праці та посилити конкурентні переваги того чи іншого виробництва завдяки залученню праці професійного персоналу.

Підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, котрі постійно проживають на території нашої країни; біженці, яким надано притулок; особи, які потребують додаткового захисту, а також ті, хто одержав дозвіл на імміграцію в Україну.

Визначення кваліфікації проводиться суб’єктами підтвердження – підприємствами, установами, організаціями, які відповідають вимогам, установленим Мінекономіки та Міносвіти.

Наприклад, у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» (http://surl.li/dsvqg),  ДНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» (https://www.cpto.rv.ua/) і Вищому професійному училищі №33 м. Києва (https://vpu33.com.ua/) можуть отримати офіційні документи ті, хто має професійні знання і навички роботи за професією «кухар». (Наказ Мінсоцполітики за №256 від 16.03.2016 щодо затвердження Переліку суб’єктів підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями: http://surl.li/dsvpp). Фінансування такої процедури здійснюється за рахунок власних заощаджень особи або коштів працедавця.

Громадяни, які бажають підтвердити кваліфікацію, повинні звернутися до служби зайнятості з відповідною заявою.

Завдяки неформальному навчанню можна більш гнучко реагувати на нові потреби і вимоги ринку праці.

За більш детальною інформацією можна звертатися за тел.: (050) 238 85 63 або на «гарячу лінію» Харківської обласної служби зайнятості, яка працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 17:00 за телефонами: 073 055 98 24; 098 567 05 76; 099 056 28 00; 099 020 87 21.