Безробітний Микола Грицай звернувся до Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості (далі – Харківській районній філії ХОЦЗ) з наміром знайти роботу.

Чоловік має фах геолога і великий досвід роботи на керівних посадах. Водночас М.Грицай усвідомлював, що в сучасному світі умовою працевлаштування на велику кількість посад є володіння навичками роботи з комп’ютером. Опанувати подібні знання самостійно виявилося не так просто. Під час семінару у центрі зайнятості чоловік дізнався про можливість здобути фах оператора з обробки інформації та програмного забезпечення. Безробітний вирішив розпочати навчання за відповідним напрямом у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

М.Грицай отримав ґрунтовні знання та практичні навички, пройшов практику, захистив письмову екзаменаційну роботу на тему: «Створення картографічних зображень у програмі Adobe Illustrator». Після 9 місяців навчання склав кваліфікаційну атестацію і одержав свідоцтво державного зразка.  За результатами практики у Харківському міжрайонному управлінні водного господарства безробітний отримав запрошення на працевлаштування на це ж підприємство, де і сьогодні успішно працює на посаді оператора з обробки інформації та програмного забезпечення.