Після вимушеного переїзду з м. Горлівки Донецької області до Харкова сестри Валентина Денисенко і Тетяна Чернікова шукали шляхи професійної самореалізації.

 

Звернувшись до Харківського міського центру зайнятості (далі – ХМЦЗ), дізналися про можливість взяти участь у пілотному проєкті «Рука допомоги». З допомогою фахівців ХМЦЗ безробітні склали й захистили бізнес-план зі створення фермерського господарства для вирощування мікрозелені. Підприємиці вболівають за екологічність власної продукції, тому вирощують зелень у теплиці без застосування добрив та стимуляторів росту.

 

«Досвід вирощування зелені ми набували з ранніх років на присадибному господарстві. Згодом опанували тонкощі органічного вирощування рослин, зацікавилися правильним харчуванням і здоровим способом життя. Зараз хочемо поділитися цими навичками», - розповідає В. Денисенко.

Маючи досвід роботи на менеджерських посадах, підприємиці від самого початку бажали представити звичайні і добре відомі культури в незвичайному ракурсі – у вигляді гарних паростків із цікавим смаком і максимальною концентрацією корисних речовин. Жінки ретельно підбирають насіннєву базу, співпрацюють із селекційними інститутами. Вирощують великий асортимент мініатюрної зеленої продукції хорошої якості. 

Наразі бізнес В. Денисенко і Т. Чернікової розширюється, продукція реалізується у супермаркетах Харкова, ресторанах і кафе. Підприємиці вдячні фахівцям служби зайнятості за допомогу у віднайденні нового професійного напрямку і реалізації особистісного потенціалу.