Третину свого життя кожен з нас проводить на роботі. Тому особливо важливо, щоб професійне життя було успішним. Пропонуємо скористатися нашими порадами з ефективного пошуку роботи.

1. Визначення конкретної цілі. Перш за все, дайте відповідь на питання: «Чи знаю я конкретно, що шукаю? Чи є в мене конкретна ціль? Хто я очима роботодавців? Хто вони (роботодавці)? Де шукати роботу? Як презентувати себе?». Адже на роботі ми проводимо, як мінімум, третю частину свого життя, тому умови роботи впливають на ефективність нашої праці, здатність концентруватися.

2. Резюме – це просто. Знайомство роботодавця з вами починається задовго до співбесіди. Ваша перша зустріч із HR-менеджером або менеджером з підбору персоналу – це ваше резюме, аркуш паперу формату А4, де вказано важливу інформацію про вашу освіту, досвід роботи, а також ваші особисті дані. Підійти до викладу даної інформації треба дуже серйозно.

3. Вивчення ринку праці. Пошук вакансій. Якщо ви вже вирішили, в якій сфері хотіли б працювати, можна переходити до вивчення місцевого ринку праці та пошуку підходящих вакансій. Є різні способи пошуку роботи:

  • Державна служба зайнятості;
  • з допомогою родичів та знайомих;
  • звернутися до спеціалізованих організацій, які займаються працевлаштуванням;
  • інтернет: можливість зайти на спеціалізовані сайти, присвячені працевлаштуванню;
  • оголошення в громадських місцях;
  • друковані ЗМІ (газети та журнали), присвячені працевлаштуванню;
  • створити власний бізнес.

4. Співбесіда. Успішне проходження співбесіди — це справжнє мистецтво. Мистецтво спілкування, уміння відчувати міру у своїх словах і здатність контролювати свої несвідомі реакції. Щоб пройти співбесіду та отримати бажану посаду, треба вміти поставити себе на місце працедавця, зрозуміти і відчути, які вимоги будуть висуватися до людини, яка претендує на цю роботу. Вивчення цього мистецтва вимагає часу, але навчитися йому можна.

Бажаємо успіху під час пошуку роботи!