Успішне проходження співбесіди — це справжнє мистецтво. Мистецтво спілкування, уміння відчувати міру у своїх словах і здатність контролювати свої несвідомі реакції.

Для досягнення позитивного результату вам потрібно ретельно підготуватись до співбесіди. Зберіть якомога більше відомостей про компанію і людей, з якими ви збираєтеся зустрітися, продумайте відповіді на запитання, які, скоріше за все, ви почуєте. Продумайте зовнішній вигляд та підготуйте необхідні документи. Під час співбесіди будьте привітними, спокійно та впевнено відповідайте на запитання. Уточніть у роботодавця, які функціональні обов’язки ви будете виконувати, якими навичками та вміннями повинні володіти. Запитайте про корпоративну культуру всередині компанії, графік роботи, умови праці та соцпакет. Питання про заробітну плату найчастіше залишають під кінець розмови, але, якщо роботодавець про це не розповів, обов’язково поверніться до цього питання.       

Після інтерв’ю варто подякувати співрозмовнику за увагу та уточнити, яким чином ви дізнаєтесь про результати співбесіди.

Якщо можливе місце роботи справило на вас неприємне враження, якщо вам щось сильно не подобається у майбутніх колегах, то варто добре подумати, чи приймати таку пропозицію.

Якщо вам відмовили, то постарайтеся з'ясувати причину відмови, аби внести відповідні корективи при підготовці до нових співбесід.

Не забувайте, що знайти роботу не важко, якщо об’єктивно оцінити співвідношення власних бажань і здібностей!