оп

З початку 2018 року фахівці Чугуївської міськрайонної філії Харківського обласного центру зайнятості (далі – Чугуївської міськрайонної філії ХОЦЗ) щотижнево надають соціальні послуги мешканцям об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ). Такі заходи цікавлять осіб працездатного віку, які не перебувають на обліку в службі зайнятості.

Влітку 2018 року до Коробочкинської селищної ради, що входить до Чкаловської ОТГ, завітала 26-річна шукачка роботи Аліна Р. Амбітна, перспективна, з вищою економічною освітою та досвідом роботи у банківській сфері, дівчина шукала роботу зі зручним графіком та без далеких відряджень. На виїзному заході центру зайнятості отримала змістовну інформацію щодо послуг служби зайнятості населенню. Дівчина зацікавилася актуальними вакансіями по м. Чугуєву, дізналася про умови участі у конкурсах на державну службу, отримала консультацію з основних засад техніки пошуку роботи.

Але самостійно працевлаштуватися не виходило. Отримавши статус безробітної, дівчина пройшла профорієнтаційне тестування. За його результатами було виявлено високий рівень потенціалу і середній рівень мотивації. Тому акцент у роботі фахівців служби зайнятості було зміщено на допомогу дівчині у самовизначенні та можливі шляхи побудови її подальшої кар’єри.

Аліна відвідала семінари з підготовки резюме та співбесіди з роботодавцем, взяла активну участь у тренінгу «Побудова кар’єри та професійний розвиток», що проводився в межах гендерного тижня. Дівчина стала однією з перших користувачів  онлайн-сервісу «Моя професія: консультаційна мережа», і результати цього тестування зіграли вирішальну роль у виборі професійної діяльності. До того часу Аліна вже пройшла попередній професійний відбір на державну службу за економічним напрямом, але з'явилася вакансія в соціальній сфері, і дівчині запропонували роботу хедхантера. Саме ці навички та уміння переважали в рейтингу професійних здібностей Аліни.

На сьогодні дівчина успішно оволодіває нюансами професії, створює дружні стосунки і з колективом, і з відвідувачами, має усталений графік роботи  та окреслює нові обрії у професійному розвитку.

Цілеспрямована співпраця Чугуївської міськрайонної філії Харківського обласного центру зайнятості з мешканцями ОТГ в напрямку профорієнтації та сприяння зайнятості і самозайнятості населення триває.