Слобідський край від 4.03.2024

У Савинській громаді Ізюмського району вперше відбувся виїзний ярмарок вакансій. Захід організував і провів мобільний центр Харківського обласного  центру зайнятості. Місцевим жителям були представлені вакансії як по регіону, так і по Україні в цілому.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник Савинської селищної військової адміністрації Оксана Супрун.

–    У громаді, у порівнянні з довоєнним періодом, кількість населення скоротилася вдвічі. До повномасштабного вторгнення проживало 10 тисяч 200 громадян, після деокупації – 5 тисяч 753 особи, із яких 1 тисяча 426 осіб – люди працездатного віку. Основна проблема, через яку савинчани не можуть знайти собі роботу, – відсутність освіти. Сьогодні навіть комбайном має право керувати особа з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижчим за бакалавра. Так, тільки по нашій Савинській раді «зависли» вакансії бухгалтера та економіста, які ми не можемо закрити, – зазначає очільниця Савинської МВА.

Тим, хто відвідав ярмарок вакансій, корисно було почути про послуги, які надаються службою зайнятості, зокрема, про умови отримання мікрогрантів на організацію власної справи.

 – Один із наших приватних підприємців уже  пройшов шлях від подачі заявки до отримання коштів для облаштування на власних потужностях мініпекарні. ЇЇ відкриття вирішить проблему працевлаштування для трьох осіб, – розповідає Оксана Супрун.

До проведення ярмарку вакансій приєдналась й Ізюмська міська районна організація Товариства Червоного Хреста України.  Ізюмчани запропонували сусідам такий вид зайнятості, як догляд за хворими малобільними особами. Механізм такий: людина отримує роботу через Центр зайнятості, а оплачує її Червоний Хрест.

За результатами заходу три жителі громади подали заяву на отримання статусу з безробіття, понад 40 будуть забезпечені тимчасовою зайнятістю, п'ятеро підвищать власну конкурентноздатність  на ринку праці за рахунок отримання ваучера на навчання, двоє подадуть заявки на отримання мікрогрантів.