Косметик повинен уміти визначити тип шкіри людини і призначити процедури, відповідні саме для цього типу. Лікар-косметик повинен, крім того, знати хвороби шкіри і методи їх лікування, уміти поставити діагноз і запропонувати методи лікування.
Сучасний косметик крім виконання рядових процедур по відходу повинен володіти практично всіма методами терапевтичної косметології «по обличчю» і «по тілу» - це масаж, апаратна косметологія також набувають поширення процедури по введенню гелів і рестілайна, обколюванню гомеопатичними препаратами аккупунктурних крапок і проблемних зон, електрофорез, озоно- і киснетерапія всіх частин тіла, лімфодренаж тіла і особи. На більш високому рівні виконуються процедури по біо- і електроепіляції. Досвідчений фахівець-косметолог допоможе збільшити або змінити форму губ, додати виразність бровам, обкреслити нижні і верхні повіки за допомогою перманентного макіяжа.
Професійно важливі якості: доброзичливість, ввічливість, товариськість, акуратність, охайність, чутливі пальці і хорошу дрібну моторику, схильність до зосередженої роботи, до постійного поповнення своїх знань і умінь.
Споріднені професії: візажист, стиліст, масажист, медичний працівник.
Освітня кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією «Косметик»:
1. Професія: 5141.2 «Косметик».
2. Кваліфікація: косметик.
3. Кваліфікаційні вимоги:
Повинен знати: основи анатомії та фізіології людини; будову та властивості шкіри; правила, засоби, прийоми виконання робіт;будову та правила експлуатації обладнання та інструментів; види матеріалів, препаратів, їх призначення та норми витрат; правила санітарії та гігієни; правила обслуговування відвідувачів та надання першої медичної допомоги; напрямки моди; норми та правила по охороні праці, вимоги безпеки праці та пожежної безпеки; основи економіки у виробництві.
Повинен уміти: виконувати масаж обличчя, шиї та шкіри голови; виконувати очищення обличчя гігієнічне та вакуумне; накладати живлющі та дезінфікуючі маски; проводити підправку брів, фарбування вій та брів, завивку вій; наносити макіяж; виконувати санітарно-гігієнічні правила; виконувати вимоги охорони праці та пожежної безпеки; раціонально планувати свою працю, здійснювати самоконтроль в праці, організовувати робоче місце.
4. Загально-професійні вимоги:
Повинен: поряд з роботами, які внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати інформаційні технології.
5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: необхідна середня медична освіта, без вимог до стажу роботи.
6. Сфера професійного використання випускника: салони краси, косметологічні клініки та косметологічні кабінети.
7. Специфічні вимоги:
7.1. Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 18 років.
7.2. Стать: чоловіча, жіноча.
7.3. Медичні обмеження
8. Строки навчання: пн. – 6 міс., пп. – 6 міс.