Кравець виготовляє по індивідуальних замовленнях швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення. Проводить переробку виробів, бере участь в запуску нових моделей у виробництво. Всі роботи діляться на ручні і машинні.

Професійно важливі якості: посидючість, сконцентрованість уваги, художній смак, просторова уява, хороший зір і координація рухів рук.

Споріднені професії: майстер виробничого навчання, модельєр-конструктор (швейних, шкіргалантерейних виробів, біжутерії, взуття), технологія швейного виробництва.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією "Кравець":

1. Професія: 7433 «Кравець».

2. Кваліфікація: ІІ-ІІІ розряди.

3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати на ІІ розряд: асортимент тканин для виготовлення столової та постільної білизни. Види та властивості білизняних тканин. Будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються. Технологію виготовлення столової та постільної білизни. Технологію обробки деталей фартуха. Методи та прийоми ремонту, штопання, очищення готових виробів, з’єднання фурнітури з виробом, знімання: фурнітури, оздоблення, хутряних комірів; пакування: фурнітури, оздоблення, маркування за номерами речей; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи устаткування, яке обслуговується.

Повинен знати на ІІІ розряд: асортимент поясних виробів. Технологію виготовлення та способи обробки деталей поясних виробів. Види та властивості матеріалів, що використовуються. Будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються. Методи та прийоми ремонту, штопання, чищення готових виробів, з’єднання фурнітури з виробом.

Асортимент виробів платяно-блузочного асортименту. Види, властивості матеріалів та особливості обробки тканин зазначеного асортименту. Технологію виготовлення та способи обробки деталей виробів платяно-блузочного асортименту. Технологію обробки, методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки зазначених виробів; будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються.

Повинен вміти на ІІ розряд: ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухів, чохлів, штор, мішків. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.

Повинен вміти на ІІІ розряд: шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну білизну, з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки., обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу.

Шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.

4. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержувати норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

6.Сфера професійного використання випускника: виробництво виробів з текстилю (постільного, кухонного асортименту), виробництво швейних виробів на замовлення населення нескладної технологічної обробки; виробництво робочого одягу; виробництво верхнього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення; виробництво спіднього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення.

7. Специфічні вимоги:

7.1.Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 16 років

7.2 Стать: чоловіча, жіноча

7.3 Медичні обмеження.

8. Строки навчання: ІІ-ІІІ р. пн. – 8,0 міс., ІІ-ІІІ р. пп – 7,0 міс., IV р. пк – 5,5 міс.