По мірі зростання населення планети та попиту на якісний рівень життя, необхідно будувати більше житла і більше споруд громадського призначення. Будь яке будівництво об'єктів (навіть середнього розміру) неможливе без підйомних механізмів. На сучасному промисловому підприємстві вантажопідйомні крани є основним видом технологічного устаткування, від нормальної експлуатації яких багато в чому залежить робота підприємства в цілому, а саме – своєчасне і якісне виконання технологічних процесів, висока якість продукції, що випускається. Через нестаток технічних спеціалістів на сьогоднішній день, будівні та монтажні підприємства згодні платити гідну зарплатню людям цієї професії.

З висоти кабіни керівника, мабуть, відкривається дивовижний вид на простори. Особливо красиво дивитись у відкрите море тим кранівникам, що працюють в портах. Але часу на глядіння в далечінь у цих професіоналів немає. Адже один невірний рух може нанести великої матеріальної шкоди, поставити під загрозу життя людини, життя самого кранівника.

Людина з такою професією не повинна боятися висоти і знати основи фізики та геометрії. До роботи кранівником не можна допускати нервових людей, адже один різкий рух може привести до аварії. Крани бувають різних типів: поворотні і не поворотні, стаціонарні та пересувні, з різним типом рухомої платформи, самостійно підйомні, кран-балки, стрілового та мостового типу і багато інших видів. Машиніст, котрий досконало володіє технікою роботи на одному підйомнику, може знати, як керувати іншим типом крану.

Сфера професійного використання кваліфікованого машиніста крана (кранівника)  широка: у виробничих цехах машинобудування та металообробки; у ремонтних цехах підприємств різних галузей промисловості; на гідротехнічних спорудах; на складах; у морських та річкових портах; при виконанні будівельно-монтажних робіт в будівництві.

Дана професія належить до типу «людина-техніка». Для успішного оволодіння професією необхідно мати достатній рівень розвитку таких психофізіологічних якостей, як: фізичне здоров'я, координація рухів,  концентрація уваги, точність зору і окоміру, моторна пам'ять, витривалість, уважність, врівноваженість, акуратність.

Машиніст крана – це людина із професійно-технічною освітою, яку можна отримати в професійно-технічних училищах. Не можна одразу оволодіти усіма видами підйомних кранів – найчастіше освоюють два схожі типи машин. Для керування автомобільним, гусеничним та тракторним краном необхідно мати відповідне водійське посвідчення.

Отримати професію машиніста крана (кранівника)  можна в Державному навчальному закладі «Харківське вище професійне училище № 6».

Машиніст крана (кранівник)  може працевлаштуватися на таких підприємствах м. Харкова як: ПуАТ "Харверст", ТОВ "Українська ливарна компанія",  ПАТ "Турбоатом", ТОВ «Метлом», ПП фірма «БРІЗ СПД», ТОВ "Харківський завод підйомно-транспортного устаткування»,  Регіональна філія "Південна залізниця " ПАТ "Укрзалізниця", ПАТ «Харківський підшипниковий завод» та ін.