Педикюрник обробляє нігті на пальцях ніг, виконує їх гігієнічне чищення, обпилює, покриває лаком. Зчищає нарости на шкірі ніг, видаляє мозолі. Робить масаж ніг. Використовує ручні інструменти (ножиці, пили, пензлики). Для діяльності характерні численні короткочасні контакти з клієнтами, а також ділові і неформальні контакти з колегами по роботі (робота в загальному приміщенні, сумісне використання деякого устаткування). Відповідає за дотримання санітарно-гігієнічного стану робочого місця і інструментів. Робота в приміщенні. Для діяльності характерні фіксоване робоче положення «сидячи».

Професійно важливі якості: хороша зорово-рухова координація; стійкість уваги; толерантність до численних контактів; володіння навиками ділового спілкування; здатність конструктивно сприймати критику в свою адресу.

Споріднені професії: косметолог, манікюрниця, масажист.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією«ПЕДИКЮРНИК»:

1. Професія: 5141 «Педикюрник».

2. Кваліфікація: ІІ розряд (ІІ клас).

3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: правила виконання педикюрних робіт; правила санітарії та гігієни; призначення інструментів, що застосовуються, прийоми користування ними та правила їх зберігання; способи підбору лаків різних видів, кольорів та відтінків; правила обслуговування клієнтів та принципи професійної етики; способи надання першої медичної допомоги.

Повинен уміти: гігієнічно чистити нігті на пальцях ніг; обпилювати їх для надання їм потрібної форми; очищати нарости на ступнях та п’ятках, знімати мозолі; покривати нігті лаком, гель-лаком; підбирати лаки різних видів кольорів та відтінків; дезінфікувати інструмент.

4. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Повинен пройти підготовку з санітарного мінімуму в установах санітарно-епідеміологічної служби та професійний медичний огляд. 

6. Сфера професійного використання випускника: побутове обслуговування населення. Перукарська справа та косметичні послуги.

7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання - не менше 18 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.

8. Строки навчання: ІІ р (ІІ кл.) пн. – 3,5 міс., ІІ р. (ІІ кл.) пп. – 3,5 міс., ІІІ р. (1 кл.) пк. – 2 міс.