Перукар виконує стрижку, укладання і завивку волосся відповідно до замовлення клієнта. Складає фарбувальні розчини і проводить забарвлення волосся. Орієнтуючись на напрямок моди і особливості зовнішнього вигляду клієнта, дає пораду про вибір зачіски. Використовує ручні (ножиці, гребінці, пульверизатори) і механічні (електрофен, машинка для стрижки волосся) інструменти.

Використовує в процесі роботи хімічні розчини і лаки. Несе відповідальність за санітарний стан інструментів і робочого місця. Вступає в численні ділові і неформальні контакти з колегами по роботі. Численні короткочасні контакти з клієнтами створюють підвищену емоційну напруженість праці. Робота двозмінна. Професія має ІІ-І класи.

Професійно важливі якості: висока рухливість пальців рук; тонка зорово-рухова координація; розвинена просторова уява; хороша зорова пам'ять; толерантність до численних міжособових контактів; володіння навиками ділового спілкування; здатність конструктивно сприймати критику в свою адресу.

Споріднені професії: візажист, косметолог, перукар-модельєр.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією: «ПЕРУКАР»:

1. Професія: 5141.2 «Перукар» («перукар-модельєр»).

2. Кваліфікація: перукар.

3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: будову та властивості шкіри, волосся людини; основи санітарії та гігієни; склад та властивості матеріалів та парфумерно-косметичних засобів для виконання різних видів перукарських робіт; основи професійної етики; технологічну послідовність виконання основних видів перукарських робіт, замалювати їх схеми; правила протипожежного захисту, охорони праці; інформаційні технології; основи галузевої економіки та правових знань.

Повинен уміти: виконувати послуги з миття голови; прості, класичні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки. Виконувати укладання волосся феном за класичною технологією, гарячу завивку волосся горизонтальними локонами, прості зачіски із застосуванням бігуді. Виконувати послуги з хімічної завивки волосся із застосуванням звичайних коклюшок за класичною технологією. Фарбувати волосся тон у тон барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся.

4. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватися норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо.)

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: повна загальна середня освіта по закінченні навчання без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника по закінченню навчання: побутове обслуговування населення. Перукарська справа.

7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченню терміну навчання не менше 18 років.

7.2. Стать: жіноча, чоловіча.

7.3. Медичні обмеження.

8. Строки навчання: перукар пн. - 5,5 міс., перукар пп. – 5,5 міс.